Narodowe Czytanie w Żytomierzu!

baner_kolor

Szanowni Państwo!

Tradycyjnie Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie organizuje Narodowe czytanie w Żytomierzu.

W tym roku lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania będzie Balladyna Juliusza Słowackiego. Wydarzenie odbędzie się w pierwszą sobotę września pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

– Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.
– Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji – dodał w liście Prezydent.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną prosimy do zachowania zgodności z niniejszymi normami oraz zachowanie bezpiecznej odległości.

Zapraszam do wspólnego czytania!