«Польська експедиція» у Житомирі

IMG_4447З 10 по 20 серпня у Житомирі проходив шкільний табір Польська експедиція. Літня школа і освіта online» при ГО «Житомирська обласна Спілка поляків України”. Учні Польської школи суботньо-недільної ім. І.Я.Падеревського взяли участь у навчанні та відпочинку. 

Місце проведення табору було обрано не випадково. Ми розмістилися в мальовничому таборі в сосновому лісі на березі річки. Під час проекту учасників забезпечено компетентними опікнами, смачним харчуванням та всіма необхідними програмними матеріалами.

Учасники табору спробували себе у найрізноманітніших майстер-класах, лекціях, спортивних естафетах, інтелектуальних вправах, а саме з задоволенням грали у футбол, волейбол, бадмінтон, перетягування канату, відвідували уроки польської мови, хореографічної майстерності під керівництвом Ірени Світельської, вокально-інструментального майстер-класу від Ядвіги Поліщук. Займалися ментальною арифметикою, швидкочитанням, нейроплатистикою, розвивали дрібну моторику завдяки повітряному платисліну та створювали популярну сьогодні іграшку – слайми, оригінальні підвіски для ключів під керівництвом Тетяни Петровської. Приймали участь у конкурсі малюнків та фотографій який проходив у межах табору. Також з першого дня учасники спробували себе у ролі лаборантів, проводили дослідження та визначали лужність води, вирощували зерно, відбирали зразки різних видів ґрунту для з’ясування відмінностей у структурі різних шарах ґрунту.

У Крошенському парку учасники на запрошення депутата Житомирської міської ради Володимира Тичини, прийняли участь у змаганнях з риболовлі. Діти зайняли призові місця з ловлі трофеїв та отримали нагороди. Учасники проекту з задоволенням проводили час та використовували всі надані ресурси, ігрові майданчики парку. Особливо сподобалось катання на катамаранах і стрільба з луку.

Програма табору орієнтована на дітей та підлітків з польським корінням, які перебувають за межами країни та спрямована на мотивацію учасників до щоденного розвитку та раціональної оцінки їх зусиль та можливостей, що допоможе розвинути соціальні компетенції та використовувати для побудови стосунків у дорослому житті, знайти свої сили та відчути мотивацію та бажання бути активним членом суспільства, що усвідомлює свою ідентичність.

Від учасників та батьків щиро дякуємо ГО «Житомирська обласна Спілка поляків України» та усім хто долучився до проведення польського табору.

Запрошую до нашої школи!

Działanie jest współfinansowane ze środków pochodzących z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

Тетяна Петровська

DSC_9057 DSC_9069 DSC_9090 DSC_9120 DSC_9139 DSC_9140 DSC_9143 DSC_9149 DSC_9154 IMG_4299

IMG_4299 IMG_4338 IMG_4342 IMG_4379 IMG_4447 IMG_4458 IMG_4469 IMG_4490 IMG_4508 IMG_4511