Колектив ім. Фелікса Добжинського

1 жовтня 2002 року – група  житомирських музикантів з ініціативи пані Ельвіри Гілевич дала концерт, програма якого складалася з творів польських композиторів та композиторів Волині.  Згодом такі концерти  стали регулярними, а колектив сталим. До першого складу ансамблю входили: Віктор Козловський (флейта), Людмила Грінцкевич (скрипка), Анатолій Нестеренко (віолончель), Галина Омельченко (сопрано) та авторка цих рядків. З 30 вересня 2006 року колектив виступає як  камерний ансамбль імені Ігнація Фелікса Добжинського. Тоді ж були окреслені провідні завдання ансамблю: відродження польської культури в Україні, віднайдення та запровадження до наукового обігу та концертної практики забутих творів композиторів Волині, повернення сакральної музики  до костьолів. З колективом постійно виступали і виступають як солісти співачка Ольга Карпович та скрипачка Ольга Синицька. Перший склад ансамблю дав понад сто концертів. 9 вересня 2009 року  йому було присвоєне почесне звання «Заслужений колектив польської культури».

З січня 2011 року до ансамблю прийшли молоді музиканти – флейтистка Олена Зирянова, скрипалька Ангеліна Гіря, альтистка Марія Мартиненко, віолончелістка Ірина Покропивна, гітарист Сергій Горкуша. Вони свідомо підтримали як ідейно-художнє спрямування колективу, так і безоплатність його діяльності.

Щосезону до творчих планів музикантів додаються нові завдання: на Четвертому міжнародному фестивалі «Житомирська музична весна» імені Олександра Стецюка з успіхом відбулося прем’єрне виконання твору відомого сучасного англійського композитора Алана Томаса –   Концерту для флейти, гітари та струнного квартету. В цьому концерті  прекрасним партнером колективу стала скрипачка,  артистка тріо «Amabile» Наталя  Кулініч.

В колективі триває наукова та видавнича діяльність. Щороку в серії «Музична скарбниця Волині» виходять друком твори, віднайдені в архівних та музейних зібраннях. Надруковані твори одразу ж звучать зі сцени і записуються на диски, аби багатюща духовна спадщина поляків Волині не зникла без сліду.

Всі десять років діяльності колективу його фактичним директором була і залишається пані Ельвіра Гілевич. Закладені нею напрями діяльності ансамблю демонструють життєздатність протягом усього часу його існування.

Ірина Копоть,

 художній керівник заслуженого колективу польської культури камерного ансамблю імені Ігнація Фелікса Добжинського