«За вашу і нашу свободу»

Святкування Дня Незалежності Польщі у Житомирі

DSC_1111y

16 листопада у Житомирському кафедральному костьолі Св. Софії відбулися урочисті заходи, присвячені 96-ій річниці незалежності Польщі. Урочисті заходи розпочалися святковим богослужінням за Батьківщину, яку відправив Віктор Маковський. По закінченню літургії відбувся святковий концерт, організований Капеланією Польською в Житомирі, Польським центром, Житомирською обласною громадською молодіжною організацією «Асоціація поляків Житомирщини», Житомирською обласною Спілкою поляків України.

У цих заходах участь взяли поважні гості: консул Республіка Польща у Вінниці Сильвестр Руди, заступник Житомирського міського голови Олександр Бочковський, голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур. Серед віруючих у костьолі також були присутні голови польських національно-культурних товариств області, вчителі польської мови, польські діячі, духовні особи, черниці монаших орденів, представники ЗМІ.

DSC6325В цей день вірні парафії Св. Софії отримали нового настоятеля – ксьондза каноніка Віктора Маковського – корінного житомирянина, який виріс при цій парафії. Пастиря вірним представив канцлер Києво-Житомирської дієцезії РКЦ Віталій Безшкурий. Звертаючись до віруючих, щойно призначений настоятель наголосив, що із самого дитинства пов’язаний із собором – тут він приступив до таїнства Хрещення і священства.

_DSC6286Настоятель парафії закликав вірних пам’ятати історію виборення незалежності Польщею, шанувати пам’ять полеглих за Батьківщину. Завдяки тим жертвам, які були принесені на вівтарі свободи, сьогодні вільна Польща є повноправним членом Європейського Союзу, домом, в якому кожному поляку гарантовані усі християнські цінності, свобода і демократія. В ці тяжкі часи випробувань для Української Держави католицький костьол молиться за українських бійців на Донбасі, мир злагоду і спокій. В.Маковський наголосив, що разом з українцями відстоюють незалежну Україну і поляки, які є громадянами України.

_DSC6266Після урочистої Служби Божої, присвяченої Дню незалежності Польщі, відбувся святковий концерт «За вашу і нашу свободу», на якому прозвучали твори польських композиторів та польські народні пісні у виконанні польського дитячого театру ляльок «Модернпол» (керівник Вікторія Зубарева), вокального квартету «Мальви» (керівник Ірина Навоєва), Заслуженого колективу польської культури камерного ансамблю ім. Ф. Добжинського (керівник Ірина Копоть), Заслуженого колективу польської культури дитячого вокального колективу «Дзвонечки» (керівники Ядвіга та Богдан Поліщук), кафедрального хору костьолу Св.Софії (керівник Регіна Смірнова), Заслуженого колективу польської культури польського народного вокального ансамблю «Поліські соколи» (керівник Іван Бочковський).

_DSC6260Ірина Навоєва виконала відому всім полякам патріотичну пісню «Червоні маки на Монте Касіно», яку вона присвятила присутньому у храмі в’язневі Майданека і сталінських таборів Францу Бржезицькому. «Поліські Соколи” виконали низку патріотичних пісень.

Із святом усіх присутніх вітали Олександр Бочковський, Сильвестр Руди, Віктор Маковський, Вікторія Лясковська-Щур.

О. Бочковський і С. Руди у своїх промовах висловили думку про те, що польський і український народи разом виборювали свою незалежність у 1918 р., заплативши за неї високу ціну. Як ніколи для українців і поляків стало важливим гасло «За нашу і вашу свободу», коли братні народи разом боролися проти радянської Росії. І сьогодні, коли українці відстоюють своє право на незалежну державу, Україна відчуває дружню підтримку братнього польського народу. Консул Республіки Польща у Вінниці побажав успіхів українцям у боротьбі за свободу і незалежність Української Держави.

_DSC6217Завершилося святкування Дня Незалежності Польщі спільним виконанням всіма присутніми у кафедральному костьолі Св. Софії неофіційного гімну народу Польщі «Рота».

Учні загальноосвітньої школи № 36 виконали танок “Полонез”. ЖОМГО Союз польської шляхти разом з благодійною організацією РКЦ «Карітас» організували вікторину дитячих робіт. Біля храму на всіх гостей очікувало частування стравами польської кухні.

Святкування Дня Незалежності Польщі в Житомирі засвідчило духовну єдність Польського і Українського народів, їхню готовність ділити разом радість, скруту і горе, а також патріотизм житомирських поляків, для яких Україна є також їм Батьківщиною.

Олександр Пивоварський

DSC_1070y DSC_1051y DSC_1041 DSC_1035y _DSC6208 _DSC6204 _DSC6200DSC_1216yDSC_1107y